Koszyk

Czas na słoneczny taras

Czas na słoneczny taras – płyty tarasowe Teriso firmy Polbruk

Materiały prasowe Polbruk

Taras, to magiczne miejsce, które łączy domowy komfort z bliskością natury, stanowiąc przedsionek ogrodu i przedłużenie domu. To na nim w dużej mierze wraz z nadejściem wiosennych i letnich dni toczy się wspólne życie domowników. Płyty Teriso, nowość w ofercie firmy Polbruk, pozwolą stworzyć przestrzeń, która umożliwi przebywanie na świeżym powietrzu w estetycznym i zadbanym otoczeniu.

Taras – miejsce, które łączy
Ogrodowy taras to latem i wiosną jedno z najważniejszych miejsc w niemal każdym domu. Odpowiednio zaprojektowany pozwala na słoneczną kąpiel, posiłek przy wspólnym stole, odpoczynek w błogim cieniu czy spotkanie w gronie rodziny i przyjaciół, a wszystko na świeżym powietrzu i w otoczeniu zieleni. Ten niezwykły klimat przyciąga wszystkich domowników i nie ma osoby, która potrafiłaby się oprzeć chwili relaksu na łonie natury. Ze względu na specyficzne położenie tego miejsca wymaga ono szczególnej aranżacji, musi bowiem odpowiadać stylistyce domu, a jednocześnie zachowywać dziewiczy charakter ogrodu. Na nawierzchnię, czyli podstawę każdego tarasu, najlepiej nadają się materiały imitujące naturalne tworzywo, jak np. płyty Polbruk Teriso. To system stylowych elementów o nieregularnej powierzchni, przypominającej strukturą prawdziwy piaskowiec, które świetnie komponują się zarówno z kamieniem, drewnem, jak i kostką brukową. Dostępne są w trzech naturalnych melanżowych odcieniach – jasnych beżach pastelle, brązowo-piaskowych sahara oraz grafitowo-czerwonej magmie. Stonowana kolorystyka oraz faktura wiernie oddająca wygląd kamienia są na tyle neutralne stylistycznie, że Polbruk Teriso doskonale prezentuje się w ogrodowym otoczeniu, zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych aranżacjach, tworząc za dnia domowy klimat, a wieczorami kameralną atmosferę.

Mocna strona domu
Taras będący przedłużeniem domu na podwórze musi być estetyczny, ale przede wszystkim powinien spełniać dobrze swoje funkcje użytkowe. Stanowi on miejsce, w którym możemy postawić stół i krzesła, leżak, grill, jak również ogrodowe ozdoby i donice z kwiatami. Powinien więc być odpowiednio duży, a przy tym równy, tak by zapewnić jak najbardziej stabilne podłoże. Z pewnością umożliwią to płyty tarasowe Polbruk Teriso w dużych, praktycznych rozmiarach – 43,5 x 29, 29 x 29, 29 x 14,5, 14,5 x 14,5 cm, dzięki którym z łatwością ułożymy nawet obszerne powierzchnie. Co więcej, płyty Polbruk Teriso zostały zaprojektowane tak, by tworzyć jednocześnie wygodne i atrakcyjne patia. W kolekcji dostępne są specjalne elementy pozwalające na zbudowanie efektownych wzorów w kształcie koła, które będą stanowić ozdobę i centrum ogrodowych spotkań. Dodatkowo, płyty Teriso o 6 cm grubości zapewnią trwałe podłoże, odporne na częste eksploatowanie oraz obciążenia. Taras pełniąc funkcję przedłużenia domu zapewnia komfort przebywania na świeżym powietrzu, dzięki niemu nie wychodzimy jednak bezpośrednio do ogrodu, co zapobiega wnoszeniu piasku, bądź błota do wnętrza. Dobrze jest więc wykonać go z płyt betonowych, materiału łatwego do utrzymania w czystości i odpornego na działanie warunków atmosferycznych.

Taras, to miejsce rodzinnych spotkań, które pozwala na komfortowy odpoczynek w domowych warunkach przy jednoczesnej bliskości natury. Płyty tarasowe Polbruk Teriso sprawią, że nawet zwykła ogrodowa loggia zamieni się w letnie centrum dowodzenia integrujące wszystkich domowników.

Źródło POLBRUK