Koszyk

Co wybrać, jak dobrać ? – Kształt

Co wybrać, jak dobrać ? – Kształt

Nasze możliwości twórcze w zakresie aranżacji przestrzeni są naprawdę wielkie. Obok rozbudowanej kolorystyki i ciekawych faktur płytek chodnikowych możemy przebierać również w intrygujących kształtach.

Zrównoważone i proporcjonalne

 

Klasyczne, otwarte przestrzenie dobrze się prezentują, gdy ich powierzchnia jest dość regularna. Efekt harmonii da jej skomponowanie całości z prostokątnych lub kwadratowych elementów kolekcji Polbruk Ideo, Multicomplex. Wybór kostki brukowej lub płyt o większych rozmiarach ułatwia ponadto i przyspiesza sam proces tworzenia placów i tarasów w naszym otoczeniu.

Co wybrać, jak dobrać ? - Kształt 1Co wybrać, jak dobrać ? - Kształt 2Co wybrać, jak dobrać ? - Kształt 3Co wybrać, jak dobrać ? - Kształt 4

 

Z odrobiną nieregularności

Do aranżacji nieoficjalnych traktów warto wybrać drobniejszą trapezowatą kostkę, z której łatwo będzie kształtować formować zakręty. Nie oznacza to jednak, że dające tę możliwość kolekcje Polbruk Avanti czy Carmino, nie sprawdzą się również na większych przestrzeniach. Lekka nieregularność dodaje uroku takiej kompozycji i nie wymaga docinania elementów do tworzenia nieformalnych ścieżek.

Co wybrać, jak dobrać ? - Kształt 5Co wybrać, jak dobrać ? - Kształt 6Co wybrać, jak dobrać ? - Kształt 7Co wybrać, jak dobrać ? - Kształt 8

Łączenie kształtów

Jeśli zależy nam na oryginalnych i ciekawych kształtach, z których będzie można układać zarówno proste powierzchnie, jak i ciekawe wzory na większym terenie, z pewnością powinniśmy wybierać pomiędzy Polbruk Nostalite a Carmino. Elementy o zaokrąglonych krawędziach i wielu różnokształtnych elementach świetnie sprawdzą się w tworzeniu intrygujących łuków i modnych okręgów.

Co wybrać, jak dobrać ? - Kształt 9Co wybrać, jak dobrać ? - Kształt 10Co wybrać, jak dobrać ? - Kształt 11

Ekstrawagancko

Będąc amatorami niebanalnych rozwiązań, możemy nadać swojej przestrzeni równie nietuzinkowy charakter. Kolekcja Polbruk Petra umożliwia stworzenie prawdziwej mozaiki, która przyciąga wzrok pozorną nieregularnością. Ciekawym rozwiązaniem zastosowanym w tym przypadku jest wykorzystanie fugi, która dzieli kostkę i sprawia wrażenie, jakby całość złożona była z wielu drobnych elementów.

Co wybrać, jak dobrać ? - Kształt 12Co wybrać, jak dobrać ? - Kształt 13Co wybrać, jak dobrać ? - Kształt 14

 

Źródło POLBRUK