Koszyk

Kostka brukowa pod postacią kamienia

Kostka brukowa pod postacią kamienia – Avanti i Plaza

Materiały prasowe Polbruk

Nawierzchnia wyłożona naturalnym kamieniem prezentuje się stylowo i elegancko. Nie zawsze jednak możemy pozwolić sobie na wykorzystanie tego rodzaju materiałów. Doskonałą alternatywą są kostki brukowe, imitujące granit i piaskowiec, z serii Polbruk Styl, które pozwolą na łatwe i efektowne zagospodarowanie przestrzeni.

Projektowanie ogrodu to nie lada sztuka, która wymaga od nas dużej cierpliwości i wrażliwości na piękno. Doskonałą nagrodą za włożony wysiłek jest efekt końcowy. Perfekcyjnie zaaranżowana przestrzeń wokół domu sprawia, że nasza posesja staje się nie tylko prawdziwym arcydziełem, ale również zacisznym miejscem do odpoczynku. O wyjątkowym charakterze ogrodu w dużej mierze decyduje rodzaj i faktura nawierzchni. Kolorowe mozaiki na chodnikach, czy podjeździe do garażu sprawiają, że ogrodowa przestrzeń nabiera niepowtarzalnego klimatu. Kostki brukowe Polbruk Avanti i Polbruk Plaza, przypominające wyglądem naturalny kamień, to sposób na wyjątkową aranżację ogrodu.

Inspirowane pięknem granitu
Granit, przez wielu uważany za jeden z najbardziej efektownych kamieni, stał się również inspiracją do stworzenia linii Polbruk Avanti. Kostki brukowe z tej serii formą i kolorystyką do złudzenia przypominają naturalne tworzywo. Kolekcja składa się z kostek w kształcie trapezu, w pięciu różnych wymiarach i trzech wariantach kolorystycznych. Wybierać możemy spośród szarego, grafitowego oraz żółtego – odcieni, w których granit występuje w naturze. Płukana, kryształkowa powierzchnia dodatkowo podkreśla podobieństwo kostek do naturalnego kamienia, a przy tym tworzy na powierzchni antypoślizgową warstwę. Linia Polbruk Avanti, dzięki zróżnicowanym wymiarom i barwom, otwiera przed nami szerokie spektrum możliwości aranżacyjnych. Tworzyć możemy jednobarwne kompozycje lub – łącząc różne kolory – budować niepowtarzalne mozaiki. Co więcej, kostki w kształcie trapezu są doskonałe do konstruowania wszelkiego rodzaju łuków i okręgów. Dzięki temu, zamiast prostych ścieżek, pozwolić możemy sobie na stworzenie fantazyjnych wzorów. Sześciocentymetrowa grubość kostki umożliwia układania również na podjazdach, dlatego bez przeszkód elegancką nawierzchnię możemy mieć w każdym miejscu naszej posesji.

W śródziemnomorskim klimacie
Ciekawym rozwiązaniem na tarasy i duże przestrzenie są płyty imitujące strukturę piaskowca z kolekcji Polbruk Plaza. Lekko profilowana faktura powierzchni do złudzenia przypomina naturalny kamień, dzięki czemu tak wyłożona nawierzchnia będzie stylowa, a ogród nabierze śródziemnomorskiego klimatu. Kolorystyka serii Polbruk Plaza utrzymana została w ciepłej, pastelowej tonacji. Dostępne są płyty w trzech barwnych melanżach: brązowo-piaskowym sahara, odcieniach szarości nerino oraz pastell – mieszanki jasnych beżów. Delikatna, pastelowa nawierzchnia świetnie komponować się będzie z nowoczesną architekturą, jednocześnie ożywiając chłodny klimat współczesnych domów. Dodatkowo, gładka powierzchnia i proste, geometryczne kształty nie zakłócą minimalistycznych aranżacji. W kolekcji Polbruk Plaza znajdują się cztery płyty o grubości 7 cm i wymiarach 20×20, 20×40, 40×40, 60×40, co umożliwia stworzenie ciekawej kompozycji zarówno na tarasie, patio, czy podjeździe do garażu. Co więcej, większe rozmiary płyt znacznie ułatwiają układanie dużych powierzchni.

Kostki brukowe stylizowane na naturalny kamień to praktyczny i efektowny sposób na niepowtarzalną nawierzchnię. Polbruk Plaza i Polbruk Avanti – kolekcje inspirowane naturą, stworzą w naszych ogrodów magiczny klimat.