Koszyk

Gabiony

Gabion (wł. gabbione – duża klatka, inaczej kosz szańcowy) – to nic innego jak prostopadłościenny element budowlany wzmacniający skarpę, nasyp ziemny bądź brzeg rzeki.

Ma formę najczęściej prostopadłościennego kosza wykonanego z prętów i siatki stalowej (dawniej okrągłego, z wikliny), wypełnionego kamieniami lub żwirem. Objętość zależna od zastosowań od 0,25 do 4 m³.

Używany też jako ozdobny element architektoniczny także jako ogrodzenie, ławki , ścianki.

Współczesne kosze gabionowe do produkcji których w miejsce stalowych drutów, używa się poziomego ceownika stosuje się do produkcji ogrodzeń gabionowych. Takie rozwiązanie sprawia, że kosze są dużo sztywniejsze a przez to znajdują więcej zastosowań.

Zapraszamy do zobaczenia przykładowych zastosowań koszy gabionowych.

another-gabion-benchbase-of-planters-gabionbuilt-in-bench-gabion-wallbuilt-in-gabion-benchcontemporary-gabion-plantersdeck-patio-design-featuring-small-gabion-wallsgabion-boxes-wallgabion-landscape-designgabion-planters-for-porchgabion-wall-feature-water-fountaingabion-wall-fencegabion-wall-system-for-small-rockindutrial-benchmodern-gabion-featuring-woodmodern-residence-featuring-a-gabion-wallwood-for-gabion-fence