Koszyk
Poznaj kostkę brukową Polbruk 1

Poznaj kostkę brukową Polbruk

Kostka brukowa jest obecnie jednym z bardziej rozpoznawalnych i docenianych materiałów aranżacyjnych. Coraz więcej osób wybiera ją jako alternatywę dla innych produktów.

Jej kariera sięga końca lat 90., kiedy zaczęły docierać do Polski pierwsze nowinki i inspiracje dotyczące aranżacji przestrzeni wokół posesji. Okazało się bowiem, że właściciele domów i posiadłości pragną dekorować otoczenie i dbać o nie w takim samym stopniu, w jakim troszczą się o swoje wnętrza. Nie bez przyczyny również i dziś mówi się o tym, że ogród i jego sąsiedztwo powinny stanowić właśnie przedłużenie wnętrza.

Od tamtej pory minęło niespełna ćwierć wieku, a polskie ogrody nabrały stylistycznej ogłady. Biura projektowe oferują niezliczone rodzaje elementów małej architektury i materiałów wykończeniowych. Jednak zarówno architekci przestrzeni jak i klienci preferują kostkę brukową nad inne materiały i to nie tylko ze względów cenowych, lecz również dlatego, że daje ona zdecydowanie więcej możliwości komponowania niebanalnych i niepowtarzalnych przestrzeni.

Z kostką brukową różnorodniej
Docenia się głównie jej różnorodność – bogactwo kształtów, z których tworzyć możemy zarówno proste i zrównoważone formy, jak również łuki i efektowne okręgi; wielość nietypowych faktur – począwszy od powierzchni płukanych, przez gładkie, po fałdowane i postarzane. Niepodważalnym atutem kostki brukowej jest jednak jej zróżnicowana kolorystyka, którą góruje między innymi nad klasycznym brukiem czy kamieniem naturalnym.

Szczególnym zainteresowaniem cieszy się rozbudowana oferta kolorystyczna kostek brukowych Polbruk obejmująca kilkadziesiąt odmiennych odcieni i charakterystycznych melanży, które z powodzeniem można ze sobą łączyć, tworząc harmonijne przejścia lub ostre kontrasty. A jeśli wciąż nie dość nam stylistycznych atrakcji, możemy postawić na efektowne kolaże – zestawienia kostki Polbruk z różnych kolekcji lub jej wykończenie stylowymi krawężnikami, gresem, żwirem lub naturalnym drewnem.

Inne doceniane walory
Produkty dekoracyjne marki Polbruk cechuje wysoka klasa ścieralności oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne. Kostka brukowa Polbruk jest również odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne, dzięki czemu pozostaje w doskonałym stanie przez wiele lat. Stanowi materiał łatwy w konserwacji oraz utrzymaniu czystości za pomocą myjek ciśnieniowych.

Poznaj kostkę brukową Polbruk 2

Źródło : www.polbruk.pl